Cherubin mobilne studio urody

                                                               

  HENNA BRWI I RZĘS 

 Długie i ciemne rzęsy podkreślające spojrzenie to marzenie każdej kobiety. Farbowanie rzęs henną pomaga uzyskać ten efekt. Za jej pomocą, możemy je przyciemnić nawet o kilka tonów.

 

Jak wygląda henna rzęs?

Henna jest zabiegiem, który polega na farbowaniu włosków. Nie daje trwałego efektu, utrzymuje się do 4 tygodni. Nie powinno się stosować jej częściej niż raz w miesiącu, bo osłabia kondycję rzęs. W drogerii zazwyczaj dostaniemy podstawowe kolory henny – czarny i brązowy. Gabinety kosmetyczne oferują szeroką gamę barw, od jasnych brązów do ciemnej czerni.

Zalety henny

Henna na rzęsach sprawia, że nie musimy obciążać ich tuszem. W lecie, gdy nosimy lekki makijaż, henna sprawdzi się doskonale, nie musimy się martwić o to, że coś nam się rozmaże. Jest to zaoszczędzenie czasu i niesamowita wygoda.

Przeciwwskazania

Niestety, przy niektórych schorzeniach nie powinniśmy farbować rzęs henną. Pierwszym z nich jest uczulenie – żeby je zweryfikować, należy wykonać test alergiczny. Wystarczy rozrobić hennę i namalować małą kropkę za uchem. Jeśli nie pojawią się żadne zmiany skórne, to śmiało możemy ją nakładać. Henny nie poleca się u osób mających otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu, przy opuchliźnie powiek i chorobach zakaźnych. Odradza się ją osobom noszącym soczewki kontaktowe.

 

 

                                          MANICURE HYBRYDOWY

Manicure hybrydowy jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci, skierowanym głównie do kobiet ceniących sobie naturalność oraz długotrwały efekt. Jego największą zaletą jest między innymi trwałość utrzymująca się do 2 tygodni. Produkt jest hipoalergiczny a zabieg nakładania i ściągania o wiele mniej inwazyjny niż w przypadku paznokci akrylowych bądź żelowych. Manicure hybrydowy jest na tyle delikatny, że nie powoduje zniszczenie płytki i jej regeneracja nie jest potrzebna. 

 

MANICURE ŻELOWY

Dla kogo „paznokcie żelowe”?

Ze względu na fakt, że manicure żelowy można wykonać na własnej płytce paznokciowej oraz na doklejonych tipsach, ta metoda modelowania paznokci sprawdza się zarówno u kobiet z pięknymi, wypielęgnowanymi paznokciami – wówczas żele nakłada się na naturalną płytkę, jak i wśród pań z niezbyt zadbanymi, krótkimi czy obgryzionymi paznokciami. W tym drugim przypadku na paznokieć nakłada się tak zwany szablon bądź przykleja tipsy. Jego wykonanie zaleca się kobietom, których praca nie powoduje uszkodzeń paznokci. Oczywiście – w wielu codziennych sytuacjach narażone jesteśmy na pęknięcie paznokci, jednak kobiety lubujące się na przykład w pracach ogrodowych, szybciej połamią paznokcie niż te spędzające czas wolny na czytaniu książek.

Jak wygląda manicure żelowy?

Manicure żelowy, nazywany inaczej modelowaniem paznokci metodą światłoutwardzalną, bądź modelowaniem światłem, jest mniej trwały niż na przykład manicure akrylowy. Jeśli jednak cenisz naturalny wygląd, manicure żelowy będzie dla Ciebie odpowiedni. Paznokcie żelowe do złudzenia przypominają te prawdziwe, stąd wybierane są często przez panie ceniące motywy delikatne, niewyzywające, subtelne.

Zalety

Do zalet paznokci żelowych należy z pewnością ich bezwonność. Żel nie ma zapachu, dlatego z powodzeniem może być nakładany kobietom w ciąży. W żel wtapiać można nawet najbardziej skomplikowane ozdoby. Jeśli jesteś więc fanką finezyjnych, oryginalnych i rozbudowanych zdobień na paznokciach, z pewnością docenisz tę właśnie cechę manicure’u żelowego. Wykonuje się go stosunkowo szybko i prosto, dlatego jego cena nie jest zazwyczaj wygórowana – często nie przekracza 100 złotych.

Wady

Zasadniczą wadą utwardzania paznokci światłem jest niska elastyczność żelu, co skutkuje mniejszą trwałością, niż na przykład w przypadku metody akrylowej. Jeśli jednak żele wykonane zostaną profesjonalnie i dokładnie, będziesz mogła cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez miesiąc. Nie obędzie się jednak bez uzupełniania żeli, gdyż wraz ze wzrostem paznokci ukazuje się naturalna płytka paznokciowa, odróżniająca się od tej żelowej.

 

MAKIJAŻ DZIENNY

Celem makijażu dziennego jest skorygowanie ewentualnych niedoskonałości skóry w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Zbyt wielka ilość kosmetyków kolorowych nałożona na twarz może w konsekwencji spowodować, że zamiast naturalnego wyglądu uzyskamy efekt nieestetycznie wyglądającej, sztucznej maski. To bardzo ważne, aby w ciągu dnia unikać ciężkich kosmetyków i nakładania grubej warstwy makijażu. Makijaż dzienny pozwala kobiecie poczuć się lepiej.

MAKIJAŻ ŚLUBNY

Makijaż ślubny to make up okolicznościowy łączący w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Powinien spełniać następujące zadania: dyskretnie i subtelnie podkreślać naturalne piękno kobiety, retuszując jej niedoskonałości oraz być jak najbardziej trwały. Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce wyglądać zachwycająco. Na ten efekt w równym stopniu składają się suknia ślubna, fryzura i oczywiście makijaż ślubny. Podstawowa zasada jaką kierujemy się przy doborze make up’u jest następująca: powinien on pasować do bukietu ślubnego. Do czerwonych zmysłowych ust pasuje szkarłatna róża lub czerwono - purpurowa cantedeskia, zaś do makijażu oczu w odcieniach fioletu pasuje wrzos lub eustoma w kolorze indygo.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl